Protesta në Bulevard, Berisha nuk i trembet kushteve atmosferike: Shi kemi, por do vazhdojmë!

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha gjatë fjalës së tij në protestë, e cila është shoqëruar edhe me reshje shiu të dendura gjatë zhvillimit, ka deklaruar se kushtet atmosferike nuk do ta ndalojnë tubimin.

Berisha u tha protestuesve para Kryeministrisë se edhe pse ka shi ata to të vazhdojnë me veprimtarinë e tyre.

“Shi kemi po do vazhdojmë. Unë ju ftoj të luftoni për vete, për të ardhmen tuaj, për vendin tuaj të bekuar, për Shqipërinë. Jam këtu për t’u bërë thirrje socialistëve shqiptarë. Bashkohuni me këtë revolucion. Idealet tuaja nuk janë vjedhja, shkretimi i vendit, nuk janë shkatërrimi i vendit”, u shpreh Berisha ndër të tjera.

Rama niset sot drejt Italisë/ Takim me Melonin dhe Presidentin e Senatit

Rama: Unioni i dhomave të tregtisë ka ndihmuar biznesin dhe Shqipërinë

Rama: BE ka nevojë për Ballkanin Perëndimor aq sa ne për të

Sulmuan policinë e Kosovës, mbahet seanca për dy nga të arrestuarit

Procesi i Berlinit, sot zhvillohet Ministeriali i Ministrave të Ekonomisë

Parashikimi i motit: Vranësira dhe kthjellime

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top