Protesta e opozitës para Kuvendit/ Një polic nuk dihet mirë, protestuesit e ndihmojnë

Protesta e sotme e opozitës para Kuvendit ka nisur me tensione. Që nga grumbullimi i protestuesve e deri në këto momente protestuesit kanë tentuar herë pas herë të thyejnë kordorin e policisë të cilët kanë rrethuar Kuvendit.

Policët kanë dalë para Kuvendit prej disa orësh në temperatura të larta dhe janë përballur me protestuesit të cilët kanë tentuar të futen drejt objektit. Protestuesit gjithashtu i kanë qëlluar me vezë dhe fruta dhe në një situatë të tillë një nga efektivët nuk është ndjerë mire.

Nga pamjet e publikuara nga vendi i ngjarjes bëhët me dije se protestuesit kanë ndihumar efektivin. Nga fotot e publikuara duket një protestues i cili e ndihmon policin të heqë skafandën dhe më pas i jep ujë.

 

 

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top