Privatizimi i fabrikës së bukës, shtyhet seanca për Arben Ahmetajn, avokatët: Gjykimi i pavlefshëm

Teksa sot nisi shqyrtimi i çështjes penale në seancë paraprake në GJKKO ndaj ish-zëvendëskryeministrit Arhmen Ahmetaj për veprën e shpërdorimit të detyrës për ashtuquajturën çështja ‘Buka’, seanca është shtyrë.

Sipas Prokurorisë ai ka abuzuar me detyrën në privatizimin e fabrikës. Seanca gjyqësore është shtyrë për në 2 shkurt.

Avokatët e Ahmetajt, kërkuan që gjykim të konsiderohet e pavlefshme. “Kërkesa për gjykim të konsiderohet e pavlefshme të kthehen aktet për hetim nga SPAK. SPAK ishte i paqartë në qëndrimin e tij,”, thanë ata.

Ahmetaj ndodhet prej muajsh në arrati për vepra të rënda penal që lidhjen me çështjen e incenatorëve. Pak ditë më parë Ahmetaj humbi dhe mandatin e deputetit, pasi prej gati 6 muajsh nuk u paraqit në Kuvend, ndërsa vendin e tij e zuri Plarent Ndreca.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top