Presidenti i Milanit konfirmon të ardhmen e Piolit

Presidenti i Milanit, Paolo Scaroni, ka konfirmuar se Stefano Pioli do të qëndrojë edhe për sezonin e ardhshëm.

Italiani ishte nën presion pas eliminimit në Ligën e Kampionëve dhe Kupën e Italisë, por rezultatet e fundit kanë bërë që “Kuqezinjtë” të jenë “komod” në pozitën e dytë në Serie A.

Milani është në garë në Ligën e Evropës, si mundësia e vetme për ta mbyllur sezonin me trofe.

“Unë gjithmonë kam thënë se Pioli do të qëndrojë”, tha Scaroni për “Sky Sport Italia”.

“Më pëlqejnë trajnerët që fitojnë dhe duke parë se po bëjmë mirë, më pëlqen Pioli. Ai është një person fantastik dhe ne e duam shumë. Shpresoj që edhe ai të na dojë”, shtoi presidenti i gjigantit italian.

Stefano Pioli me Milanin ka kontratë të vlefshme deri më 30 qershor 2025.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top