Plani i Britanisë për emigrantët: Do i strehojmë në anije dhe baza ushtarake

Qeveria e Britanisë do të strehojë migrantët që kalojnë ilegalisht Kanalin Anglez në baza ushtarake dhe po shqyrton madje edhe strehimin e tyre në anije, tha të mërkurën Sekretari i Emigracionit Robert Jenrick.

Kryeministri Rishi Sunak e ka bërë një prioritet për qeverinë e tij menaxhimin e imigracionit dhe ka miratuar legjislacionin që do të parashikonte dëbimin e menjëhershëm të të gjithë emigrantëve që mbërrijnë ilegalisht, kryesisht përmes Kanalit Anglez.

Jenrick zbuloi planin, në të cili azilkërkuesit do të strehohen në dy kampe në juglindje dhe lindje të Anglisë, ndërsa qeveria po përpiqet të reduktojë koston prej 6.8 milion paund në ditë.

Tërmet me magntitudë 6.2 ballë në Zelandën e Re

Rusia: Perëndimi të mos i fajësojë serbët për incidentet në Kosovë

Tensione mes Armenisë dhe Azerbajxhanit

Ministri serb i Mbrojtjes: Po përfundojmë dislokimin e njësive ushtarake

Humbi në zgjedhjet rajonale, kryeministri spanjoll jep dorëheqjen

Zgjedhjet në Spanjë/ Humbje e madhe për Sanchez, triumfon Partia Popullore

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top