“Plakat” e prillit, ulje temperaturash dhe dëborë të mërkurën

Per diten e merkure vendi yne do te jete në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshme.

Moti parashikohet të jetë me alternime vranësirash si dhe intervale kthjellimesh kryesisht në zonat bregetare dhe në qendër të vendit.

Reshjet e shiut pritet të jetë me intensitet të ulët të karakterit lokal kryesisht përgjatë relieveve malore. Në lartësin mbi 900 metra reshje bore me intenistet të ulët.

Era do te fryje me drejtim nga veri-verilindja me shpejtesi 2-8m/sek.

Valezimi ne detet Adriatik dhe Jon 1-2 balle

Temperaturat parashikohen

në zona malore -1 deri 12 °C

në zona e ulëta 2 deri 17°C

në zona bregdetare 6 deri 16°C

Lirimi i Tahirit/ avokati: Plotësoi 5 kushte për t’u liruar, bashkëshortja e tij ka kriza shëndetësore

Berisha zbulon sloganin e ri/ “Pa zgjedhje të lira, nuk ka zgjidhje”

Nga problemet shëndetësore të gruas te kujdesi për fëmijët, çfarë e nxorri Tahirin nga qelia

Arsyeja/ Pse u lirua nga qelia Saimir Tahiri?

1 orë në SPAK/ Noka: Do më shihni shpesh në këto dyer

Saimir Tahiri lë qelinë, do të kryejë pjesën e mbetur të dënimit në shtëpi

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top