Përmbytje në Meksikë, të paktën 7 të νdekur dhe 9 të zhdukur

Të paktën shtatë persona humbën jetën dhe nëntë të tjerëve u zhdukën pas përmbytjeve ditën e djeshme në Meksikë. Kreu i agjencisë lokale të Mbrojtjes Civile, Juan Ignacio Arroyo Verastegui, tha për Agence France-Presse, se shirat e dendur goditën shtetin Jalisco për rreth dy orë, nga ora 5 e mëngjesit deri në 7.

Shirat e rrëmbyeshëm përmbytën shtëpitë dhe dyqanet në Outlan, një qytet me rreth 60,000 banorë. Rreth 100 ekipe shpëtimi janë angazhuar në një operacion për gjetjen e të zhdukurve.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top