Përkeqësohet gjendja e avokatit të Berishës, futet në intubim

Avokati i ish-kryeministrit, Sali Berisha, Sokol Mëngjesi është futur në intubim pasi u dhunua nga tre persona mëngjesin e sotëm (29 maj) në zonën e ish-bllokut.

Mëngjesi, sipas dëshmitarëve okularë është goditur me doreza hekura në pjesë të ndryshme të trupit.

Ata po ashtu kanë treguar se avokati ka tentuar të largohet, por është rrëzuar dhe ka goditur kokën në trotuar.

Dy nga autorët që sulmuan përfaqësuesin ligjor të ish-kryeministrit janë identifikuar nga policia.

Raportohet se 3 autorët kanë qenë të veshur me të zeza dhe me kapele. Sokol Mëngjesi është dhunuar sapo ka lënë fëmijën në kopsht në zonën e ish-Bllokut.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top