Përfundon takimi me shefen e misionit të ODHIR, Berisha tregon detaje

Ka përfunduar takimi mes ish-kryeministrit Sali Berisha me shefen e Misionit të Vëzhguesve të ODHIR, Audrey Glover.

Në një deklaratë për mediat, pas përfundimit të takimit me Glover, Berisha u shpreh se i shprehu shqetësimet dhe problematikat për një proces zgjedhor normal.

Gjithashtu theksoi se i tregoi shefes së misionit të ODHIR, mbi “dështimin e turpshëm të përpjekjeve të Ramës për të lënë vendin pa opozitë”.

“Dështimin e turpshëm të këtyre përpjekjeve të Ramës për të lënë vendin pa opozitë, vendosmërinë e PD për të çuar përpara procesin elektoral siç e ka shpallur para shqiptarëve.

Mendoj se Glover ishte tek ne në një takim për tu informuar mbi pikëpamjet, faktet dhe zhvillimet sipas PD të këtyre zgjedhjeve në Shqipëri. Them se paraqitëm problematikën që konsiderojmë të rëndësishme për një proces zgjedhor normal”, tha Berisha.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top