Përfundon takimi Kim-Putin/ Kremlini zbardh detaje: Sankisionet e OKB-së nuk pengojnë lidhjet me Korenë e Veriut

Bisedimet ballë për ballë të Kim dhe Putin në një port hapësinor rus sapo kanë përfunduar, raporton BBC. Më herët, Kremlini theksoi se sanksionet e OKB-së ndaj Koresë së Veriut nuk do të pengojnë lidhjet e saj me Phenianin.

I pyetur për sanksionet e gjata kundër Koresë së Veriut, zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov tha: “Rusia ruan pozicionin e saj në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, por kjo nuk mund dhe nuk do të pengojë zhvillimin e mëtejshëm të marrëdhënieve ruso-koreane.”

E pazakontë në Greqi/ Tufa e deleve konsumon 100 kg kanabis

BE: Asociacioni të fillojë menjëherë, pa vonesa dhe kushte

Blinken: Rusia po kryen krime kundër njerëzimit në Ukrainë

Steinmeier: Zgjidhje evropiane për problemet e migracionit

Franca “nuk do t’i mirëpresë migrantët” nga Lampeduza

Stefanos Kasselakis, surpriza e zgjedhjeve për lidershipin e Syrizas

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top