Përfshihet nga zjarri fabrika e parfumeve në Turqi, 1 i vdekur, 3 të plagosur

Si pasojë e një zjarri në një fabrikë parfumesh në Turqi, një person ka humbur jetën dhe tre të tjerë kanë mbetur të plagosur. Viktimë mbeti një punonjës dhe tre të tjerë u plagosën.

Ngjarja ndodhi në zonën industriale Ataturk, ndërsa tymi u përhap në disa pjesë të rrethit. Zjarrfikësja ndodhet në vendin e ngjarjes, ndërsa po punon për shuarjen e flakëve.

Tre të plagosurit e tjerë janë dërguar në spital, ndërsa ka nisur hetimi për zbardhjen e shkaqeve që ngjarjes tragjike.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top