PE diskuton sot për sulmin ndaj policisë së Kosovës, pritet miratimi i një rezolute

Parlamenti Evropian do të mbajë sot një seancë ku do të diskutojë për sulmin terrorist të 24 shtatorit ndaj policisë së Kosovës në Banjskë të Zveçanit. Po ashtu pritet edhe miratimi i një rezolute.

Në njoftimin e Parlamentit Evropian bëhet e ditur se debati për Kosovën pritet të nisë pas orës 15:00. Eurodeputeti Tonino Picula, njëri ndër iniciatorët e debatit në një postim në “X’ tha se dënojnë agresionin e fundit të një bande të armatosur terroriste kundër policëve të Kosovës.

“Të gjitha faktet rreth sulmit duhet të vërtetohen. Autorët përgjegjës duhet të përballen me drejtësinë”, shkruan ai. Tonino po ashtu njofton se me kërkesë të tyre, PE pritet të miratojë një rezolutë për Kosovën dhe Serbinë.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top