Pas tërmetit 14 persona humbin jetën nga përmbytjet e frikshme në Turqi

Fatkeqësitë në Turqi nuk njohin fund. Së fundmi, katërmbëdhjetë persona kanë vdekur. Shumë të tjerë janë zhdukur. Kjo pasi përmbytjet vërshuan në rrugët e dy qyteteve në juglindje të vendit. Midis viktimave janë edhe disa të mbijetuar nga tërmeti që kishin jetuar në shtëpi provizore me kontejnerë.

Fatkeqësia e fundit erdhi vetëm pesë javë pas tërmeteve të dyfishta të 6 shkurtit, ku 48,000 njerëz u vranë dhe shumë të tjerë mbetën të pastrehë. Organizata e kërkim-shpëtimit Afad tha se në një periudhë 24-orëshe, kishte rënë mbi 250 mm shi dhe kjo solli përmbytjet.

Përmbytje në Meksikë, të paktën 7 të νdekur dhe 9 të zhdukur

OKB: Ka prova se forcat ruse po kryejnë krime lufte në Ukrainë

Lista Serbe shpall tre ditë zie për sulmuesit e vrarë në Banjskë

Tensionet në veri/ Ministri italian: Po punojmë për të përforcuar praninë e KFOR-it n

Zgjidhet pasuesi i Tsipras në krye të SYRIZA, një biznesmen gay do të drejtojë opozitën greke

Vuçiç takon ambasadorin e Rusisë, akuzon se po kryet spastrim etnik në Kosovë

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top