Parashikimi i motit: Vranësira dhe reshje shiu

Qëndra ciklonike vijon të jetë ende aktive në mesdhe duke u furnizuar me masa ajri të paqëndrueshme të cialt do të sjellin reshje shiu në territorin e Shqipërisë gjatë kësaj jave. Moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira të pasuara nga reshje shiu me intesitet mesatar në mesditë dhe pasdite. Era do të jetë me drejtim Jug- me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zona malore 4/11°C
Zona e ulët 6/17°C
Zona bregdetare 10/17°C

Sot homazhe në Tiranë në nder të Afrim Bunjakut që u vra në Kosovë

Zgjedhjet në Kukës, Rama publikon rezultatet: Kandidati i PS ka avantazh të pakthyeshëm

Parashikimi i motit: Vijojnë reshjet e shiut dhe vranësirat

Gara për Kukësin/ Vijon numërimi i fletëve, kandidati i PS-së shkëputet nga kundërshtari

Moti, priten reshje shiu gjatë mbrëmjes

Del sot në gjykatë/ VOA: McGonigal pritet të pranojë fajësinë për akuzat se mori para nga ish-sigurimsi shqiptar

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top