Parashikimi i motit: Temperaturat në rënie

Një zonë e zgjeruar me presion të ulët atmosferik e pozicionuar në Mesdhe po furnizohet me masa ajri të ftohta Arktike duke sjellë reshje shiu dhe rënie të temperaturave në territorin e Shqipërisë gjatë kësaj jave.
Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pasuara nga reshje shiu me intensitet të ulët deri mesatar në mesditë dhe pasdite. Në zonat malore reshje bore. Era do të jetë me drejtim Jug me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4-5 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë rënie.

Temperaturat:
Zona malore 3/11°C
Zona e ulët 5/15°C
Zona bregdetare 10/16°C

Rama niset sot drejt Italisë/ Takim me Melonin dhe Presidentin e Senatit

Rama: Unioni i dhomave të tregtisë ka ndihmuar biznesin dhe Shqipërinë

Rama: BE ka nevojë për Ballkanin Perëndimor aq sa ne për të

Sulmuan policinë e Kosovës, mbahet seanca për dy nga të arrestuarit

Procesi i Berlinit, sot zhvillohet Ministeriali i Ministrave të Ekonomisë

Parashikimi i motit: Vranësira dhe kthjellime

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top