Parashikimi i motit: Rreshje shiu dhe ulje temperaturash

Vendi ynë do të mbetet nën ndikimin e kushteve të paqëndrueshme atmosferike duke sjellë mbizotërim të vranësirave dhe rrebeshe shiu në pjesën më të madhe të territorit, ku më të dendura shirat paraqiten në zonat veriore dhe pjesërisht në qendër të territorit.

Parashikohet që orët e pasdites do të vijojnë më vranësira dhe rrebeshe shiu në pjesën më të madhe të vendit, por zonat veriore dhe verlindore do të kenë shira me intensitet të lartë. Gjatë natës pritet dobësim gradual i shirave në të gjithë vendin.

Përsa i përket situatës termike, temperaturat e ajrit do të ulen si mëngjes edhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 6°C deri në 25°C. Era do te fryjë mesatare, por herë pas here e fortë me shpejtesi deri në 60 km/h nga drejtimi verior dhe veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim deri në 4 ballë.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top