Parashikimi i motit: Priten reshje shiu gjatë pasdites

Moti do të jetë me vranësira mesatare dhe reshje shiu pasdite në veri dhe qendër.

Temperaturat minimale do të luhaten 6-14 gradë, temperaturat maksimale parashikohen 14-18°C në veri, 19 -22°C në zonën e ulet dhe zonat pranë bregdetit. Era do të jetë me drejtim jugperëndim me shpejtësi 10-15 m/sek dhe dallgëzim të forcës 5 ballë në det të hapur.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top