Parashikimi i motit për sot

Vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme.

Moti parashikohet me alternime kthjellimesh në pjesën e parë të ditës dhe shtim gradual të vranësirave në orët e mesditës.

Reshje shiu do të bëhen prezente në orët e mesditës. Hera-herës reshjet pritet të jenë në formën e shtrëngatave dhe stuhive shoqëruar me shkarkesa elektrike.

Kjo situatë do të mbetet prezente deri në orët e vona të pasdites e më pas reshjet ndërpriten në të gjithë territorin.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim me shpejtësi 1-8m/s, duke bërë që valëzimi në detet të jetë i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

-Në zona malore 3 deri 17°C

-Në zona e ulëta 6 deri 21°C

-Në zona bregdetare 8 deri 20°C

Meta: Pas 2 vitesh Komisioni i Ligjeve merr në shqyrtim propozimin e Partisë së Lirisë

Rama: Hotelet të përgatiten për çmim reference

Banorët e Zall Herrit sërish në protestë, bllokojnë me gurë rrugën

Napoli-Real Madrid: një tërmet i fortë tronditi mbrëmë zonën

Parashikimi i motit: Diell dhe kthjellime

BE: Kosova ka mandat për hetime, Serbia të bashkëpunojë pa kushte

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top