Parashikimi i motit për këtë të mërkurë

Orët e para të mëngjesit në vendin tonë do të jenë me kthjellime dhe kalime vranësirash të cilat më të dukshme pritet të jenë në zonat Lindore duke krijuar mundësi për momente me pika shiu. Ndërsa në orët e mesditës do të kemi mbizotërim të intervaleve të gjata me kthjellime në një pjesë të mirë të Shqipërisë.

Parashikohet që gjatë pasdites dhe mbrëmjes në zonat malore dhe pjesërisht në qytetet e zonës së ulët të ketë kalime të pakta vranësirash. Por bregdeti do të mbetet nën ndikimin e kthejllimeve. Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por do të rriten në mesditë duke u luhatur nga 3°C deri në 20°C.
Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare në det me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim 2 ballë.

KAS vulos vendimin për rezultatin e Rrogozhinës, çfarë do të ndodhë me kutinë e burgut

Letra e 100 studiuesve të huaj kundër mbylljes së Akademisë Albanologjike

Meta: Qeveria ka në krye të agjendës asimilimin e identitetit kombëtar

Ekspertët e OKB-së ngrenë alarmin: ‘Vala toksike’ e ndotjes plastike është duke rrezikuar shëndetin e njerëzve

Plani i ri britanik për emigrantët/ Braverman: Shqiptarët që kalojnë La Manshin do të depërtohen brenda 20 ditësh

Këtë javë pritet miratimi i ligjit të ri për pensionet private, shtohen lehtësitë fiskale

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top