Parashikimi i motit për këtë fillim jave

Pjesa e parë e ditës do të jetë nën dominimin e motit të qëndrueshëm. Kjo do të bëjë që kthjellimet dhe vranësirat e lehta të jenë prezente në të gjithë territorin e vendit. Orët e mesditës do të sjellin zhvillim të vranësirave në zonat veriore dhe verilindore duke rrezikuar reshje të izoluara shiu e dëbore. Pjesa e dytë e ditës dhe në vijim do të sjellë përmirësim të përkohshëm të motit. Po ashtu do të ketë edhe ndërprerje të reshjeve nga i gjithë territori për të rikthyer kthjelllimet dhe vranësirat e lehta e kalimtare.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes. Ato do të mbeten konstante mbeten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 2°C deri në 15°C. Era do të jetë mesatarisht me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Jugor-Juglindor. Kjo do të krijojë në brigjet detare dallgëzim 4 ballë.

Meta: Pas 2 vitesh Komisioni i Ligjeve merr në shqyrtim propozimin e Partisë së Lirisë

Rama: Hotelet të përgatiten për çmim reference

Banorët e Zall Herrit sërish në protestë, bllokojnë me gurë rrugën

Napoli-Real Madrid: një tërmet i fortë tronditi mbrëmë zonën

Parashikimi i motit: Diell dhe kthjellime

BE: Kosova ka mandat për hetime, Serbia të bashkëpunojë pa kushte

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top