Moti gjatë fundjavës do të jetë me diell dhe ngrohtë.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, nuk priten reshje shiu.

Dita e shtunë parashikohet të nisë me mot me vranësira të cilat gradualisht do ti lënë vendin kthjellimeve.

Dita e diel do të ketë mot të kthjellët e vranësira të pakta kalimtare në orët e mesditës.