Parashikimi i motit për ditën e sotme

Moti për sot do të jetë me kthjellime dhe vranësira të dendura me reshje shiu pasdite të pakta.

Temperaturat minimale do të luhaten 6/12 gradë celcius, ndërsa ato maksimale parashikohen 12-14°C në veri , 18 -20°C në zonën e ulët dhe zonat pranë bregdetit.

Nesër priten shtrëngata dhe reshje shiu me intensitet të lartë në qendër e jug të vendit. Era do të jetë me drejtim juglindje me shpjetësi 10-18 m/sek dhe dallgëzim të forcës 5-6 ballë në det të hapur .

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top