Parashikimi i motit: Mbizotërojnë kthjellimet

Deri në orët e mesditës parashikohet që kthjellimet të jenë mbizotëruese në pothuajse gjithë vendin tonë. Intervalet e gjata me diell do të jenë më presente në zonat bregdetare dhe në qytetet e zonës së ulët. Ndërsa në pjesën e dytë të ditës do të kemi shtim gradualisht të vranësirave. Ato do të jenë më të dukshme në zonat Veriore të territorit Shqiptar. Vranësirat nuk do të mund të sjellin reshje.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke u luhatur nga 2°C deri në 22°C. Era do të fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi Jugor kryesisht duke sjellë në brigjet detare dallgëzim mbi 4 ballë.

Meta: Pas 2 vitesh Komisioni i Ligjeve merr në shqyrtim propozimin e Partisë së Lirisë

Rama: Hotelet të përgatiten për çmim reference

Banorët e Zall Herrit sërish në protestë, bllokojnë me gurë rrugën

Napoli-Real Madrid: një tërmet i fortë tronditi mbrëmë zonën

Parashikimi i motit: Diell dhe kthjellime

BE: Kosova ka mandat për hetime, Serbia të bashkëpunojë pa kushte

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top