Parashikimi i motit: Largohet i nxehti afrikan nga vendi

Vend ynë do të vijojë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, duke bërë që moti i kthjellët dhe vranësirat e shpeshta të jenë dominante. Por mesdita sjellë zhvillim të tyre duke gjeneruar rrebeshe, më të dukshme në zonat perëndimore dhe jugperëndimore.

Kjo situatë meteorologjike do të vijojë edhe gjatë natës ku kthjellimet dhe vranësirat e dendura do të jenë të pranishme në të gjithë terrritorin. Temperaturat e ajrit do të ulen sërish si në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 32°C.

Era do të fryjë mestare e fortë me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke bërë që në brigjet detare të gjenerohet dallgë 2-3 ballë.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top