Parashikimi i motit: Kthjellime dhe vranësira

Ditën e sotme vendi ynë pritet të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme me masa ajrore të ftohta. Moti pritet të jetë i kthjellët dhe me alternime vranësirash në orët e mesditës e pasdites vonë kryesisht në jug të vendit.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-juglindje me shpejtësi mesatare 1-5m/sek, ndërsa në bregdet e kryesisht në bregdetin jugor era arrin shpejtësi deri 10m/s, duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 1-2 ballë. Temperaturat parashikohen: -3 deri 5°C në zonat malore, 1 deri 16°C në zonat e ulëta dhe 4 deri17°C në zonat bregdetare.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top