Parashikimi i motit: Kthjellime dhe rënie temperaturash

Ditën e sotme vendi ynë do të vijojë me mbizotërim të motit të kthjellët si dhe rënie të mëtejshme të temperaturave në vlerat minimale. Vlen të theksohet prezenca e ngricave të forta në akset rrugore, kryesisht përgjatë relieveve malore si dhe mjegull e mjegullinë në zonat luginore.

Era do të fryjë me drejtim verilindje- veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-5m/s, ndërsa në bregdet era arrin shpejtësi deri 11m/s duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 1-3 ballë. Temperaturat parashikohen: -4 deri 4°C në zonat malore, 0 deri 11°C në zonat e ulëta dhe 2 deri 12°C në zonat bregdetare .

 

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top