Parashikimi i motit: Dominim vranësirash në shumicën e territorit

Territori shqiptar gjatë paradites paraqitet me intervale të gjata kthjellimesh në ultësirën perëndimore dhe kalime vranësirash në zonat malore, ku më të dukshme vranësirat do të jenë në veri të vendit, por pas mesdite parashikohet që vranësirat të shfaqen në të gjithë territorin, të cilat pritet që më të theksuara të jenë gjatë mbrëmjes dhe natës vonë kryesisht në zonat veri-veriperëndimore.

Ndërsa në zonat jugore dhe juglindore do të ketë më pak vranësira. Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por bien lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 12°C deri në 33°C. Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi kryesisht Verior duke sjellë në brigjet detare dallgëzim 2 ballë.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top