Parashikimi i motit: Ditë me shi dhe vranësira

Këtë të enjte vendi ynë do të ketë kushte atmosferike të paqëndrueshme. Kjo do të shoqërohet me vlera të ulëta dhe masa ajrore të lagështa. Moti do të jetë i vranët dhe me reshje të herëpashershme shiu me intensitet të ulët. Në zonën e Alpeve dhe relievet malore mbi 1000m parashikohen reshje dëbore.

Era do të fryjë me drejtim nga perëndimi me shpejtësi mesatare 1-7 m/sek, ndërsa në male, lugina dhe përgjatë vijës bregdetare era fiton shpejtësi 8-10 m/sek, shoqëruar me valëzim në dete të forcës 2-4ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore 4 deri 11°C,
në zonat e ulëta 6 deri 18°C,
në zonat bregdetare 9 deri 18°C.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top