Parashikimi i motit: Ditë e ngrohtë dhe me kthjellime

Prej disa ditësh vendi ynë ndodhet nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike. Parashikohet që deri në orët e mesditës një pjesë e mirë e Shqipërisë të jetë në mbizotërimin e intervaleve të gjata me kthjellime. Ato do të jenë më të dukshme në ultësirën perëndimore.

Ndërsa pasditja dhe kryesisht mbrëmja do të shtojnë vranësirat në të gjithë territorin. Më të fokusuara vranësirat do të jenë në zonat veriore. Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë duke u luhatur nga 1°C deri në 20°C. Era do të fryjë mesatare dhe e fortë në det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Jugore. Kjo do të sjellë dallgëzim 3 ballë në brigjet detare.

Ambasadori amerikan në Serbi: Prishtina do të përballet me pasoja

KAS pranon vendimin për hapjen e kutive të Bashkisë së Rrogozhinës

Borrell takohet me Kurtin: Situata në veri të Kosovës është e rrezikshme

Çështja e Fredi Belerit/ Ministri i jashtëm grek do të takohet me Xhaçkën në Olso

Rama në Forumin e Bratislavës sulmon BE-në: Pa Turqinë do kishim më shumë vdekje gjatë COVID-19

Rama, Kurti dhe Vuçiç në një forum të përbashkët, a do të ketë takim për tensionet në Kosovës?

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top