Para dhe pas bombardimeve, imazhe satelitore që tregojnë shkatërrimin në Gaza

Disa imazhe satelitore thuhet se tregojnë shkatërrimin pas një sulmi ajror izraelit në Jabalia. Imazhet, të publikuara nga Maxar Technologies, tregojnë ndërtesa të rrafshuara në Jabalia pas sulmit.

Të tjerë imazhe tregojnë aktivitetet ndërkufitare në pikën kufitare Rafah ku civilët filluan të largoheshin nga Gaza për në Egjipt. Ndërsa të tjera tregojnë një depo ndihme të OKB-së pranë Khan Yunis e cila thuhet se ishte grabitur.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top