Papa pas daljes nga spitali: “Nuk kam frikë, jam ende gjallë”

Pasi u shtrua në spital të mërkurën më 29 mars, Papa Françesku sot u largua nga Spitali Universitar A. Gemelli në Romë gati për t’u kthyer në Vatikan. Papa, i mbajtur nën mbikëqyrje nga mjekët për shkak të bronkitit infektiv, thuhet se u shkarkua nga spitali nën duartrokitjet e besimtarëve që u dyndën për ta përshëndetur. Siç thuhet në njoftimin e zyrës së shtypit të Selisë së Shenjtë, “Para se të largohej nga objekti, Ati i Shenjtë përshëndeti Rektorin e Universitetit Katolik, Franco Anelli, me bashkëpunëtorët e tij më të afërt, Drejtorin e Përgjithshëm të Poliklinikës, Marco Elefanti. asistenti i përgjithshëm kishtar i Universitetit Katolik, Imzot Claudio Giuliodori dhe ekipi i mjekëve dhe punonjësve të shëndetësisë që e ndihmuan gjatë këtyre ditëve».

“Nuk kisha frikë, jam ende gjallë”, tha vetë Papa Françesku më vonë duke folur para gazetarëve të shumtë të pranishëm jashtë Poliklinikës. “Presim prezencën tuaj në sheshin e Shën Pjetrit për kremtimin e të Dielës së Palmave” më pas njofton Vatikani me Kardinalin Sandri i cili duhet të kremtojë meshën e të Dielës së Palmës në Shën Pjetri, Kardinal Re funksionin e Ditës së Pashkëve dhe i njëjti Bergoglio që duhet të marrë pjesë. të gjitha ritet.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top