Osmani: Kushtetuta është shtylla e demokracisë sonë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, sot, në 15 vjetorin e Kushtetutës, është shprehur se Kushtetuta është shtylla e demokracisë së vendit.

Osmani ka potencuar se sot dhe gjithmonë, do të vazhdojmë të udhëhiqen nga vizioni i guximshëm dhe progresiv i Kushtetutës për lirinë, barazinë dhe drejtësinë për të gjithë.

Kushtetuta e Kosovës është ratifikuar më 9 prill 2008 dhe ka hyrë në fuqi më 15 qershor të vitit 2008. Kushtetuta është akti më i lartë juridik, që garanton të drejtat dhe liritë themelore të të gjithë qytetarëve të vendit. /KosovaPress

Kurti: Beogradi zyrtar është autori i përshkallëzimit në veri

Tensionet në Veri/ Kurti: Nuk mund të mbyll sytë kur grupet kriminale kërcënojnë rendin e Republikës

Protestat në Veri/ Diskutime sot në Kuvendin e Kosovës

Protestat në veri, BE tre kërkesa për Kosovën

Protestat në veri/ Serbët vijojnë me listë prezencën, shtohet presioni mbi Kosovën

Osmani: S’kam plan të takohem me Vuçiçin

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top