OSHEE njofton për shkëputje të energjisë elektrike në Tiranë

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka bërë me dije se ne vijim të investimit për mirëmbajtjen e rrjetit, në datat 16-18 tetor gjatë intervalit kohor 09:00-16:00 do të kryhen punime në disa fidera të NST Ndroq dhe NST Dinamo.

Për pasojë disa zonë në Tiranë por edhe në fshatrat përreth do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike.

Pa energji do të mbeten këto zona në Tiranë:

16 tetor

Pjesërisht: Ndroq, Pinet, Barzëz,

Zhurije, Pezë e Madhe, Pezë e Vogël, Pezë Helmas, rruga “Xhevdet Mancaku”

17 tetor/09:00-14:00

Pjesërisht: Laprakë (pas spitalit të Traumës), rruga “Don Bosko”, (tek ish-parku i autobusave), rruga “Josif Pashko”

18 tetor

Pjesërisht: rruga “Jordan Misja”,

Bathore, Paskuqan

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top