Opozita kërkon futjen e Berishës në grupin parlamentar, Nikolla përjashton Nokën pas debateve

Me debate të ashpra ka nisur seanca e sotme plenare, ku Gazment Bardhi kërkoi rikthimin e ish-kryeministrit Sali Berisha në grupin parlamentar të PD. Bardhi e kishte paraqitur kërkesë bashkë me kërkesat e tjera për ndryshimet në përbërjen e Këshillit të Mandateve dhe Rregullores.

Nikolla nuk e lexoi njoftimin e Bardhit, ndërsa replikave iu përgjigj me pretendimin se për t’u futur në grup duhet vendimi i partisë. Opozita akuzoi Nikollën se po shkel Kushtetutën dhe se po vepron me dy standarde.

Ndërkaq kryetarja e Kuvendit ka përjashtuar nga seanca deputetin Flamur Noka. Ky i fundit e cilësoi Nikollën si përfaqësuese dinjitoze të narkoshtetit.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top