OBSH shpresëplotë: Të sigurt për fundin e pandemisë në 2023-in

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka dalë në një deklaratë ku thotë se pandemia do të përfundojë në 2023-in.

“Kam besim se në një moment këtë vit do të jemi në gjendje të themi se Covid ka mbaruar si një emergjencë e shëndetit publik me shqetësim ndërkombëtar dhe si një pandemi”, ka thënë i bindur drejtori i përgjithshëm i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Ai tha se numri i vdekjeve të raportuara në baza javore është tani i ulët. Ghebreyesus thotë se shifrat janë shumë më pozitive se kur u përdor për herë të parë fjala “pandemi”. Mes të tjerash ai tha se përmirësimi është i rëndësishëm për të marrë masa për të tilla situata.

Pentagoni në Kongres: Po na mbarojnë fondet për Ukrainën

8 ditë betejë me flakët në Darëzezë, si u rrezikua gjatë natës një banesë

PE diskuton sot për sulmin ndaj policisë së Kosovës, pritet miratimi i një rezolute

Putini emëroi Andrey Troshev si drejtuesin e tyre/ Luftëtarët e Wagner: Tradhtar

BILD: Serbia duhet ndalur qoftë edhe ushtarakisht nga NATO

Mblidhen krye diplomatët evropian në një takim të pa paralajmëruar në Kiev

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top