Nuk ndalen rebelët Houthi: Do të vazhdojmë të godasim anijet e lidhura me Izraelin në Detin e Kuq

Pas sulmit të ushtrisë amerikane dhe asaj britanike ndaj objektivave të përdorura nga grupi i rebelëve Houthi, ka patur një reagim nga këta të fundit. Një zëdhënës i rebelëve ka thënë se ata do të vazhdojë të shënjestrojë anijet e lidhura me Izraelin në Detin e Kuq.

“Ne pohojmë se nuk ka absolutisht asnjë justifikim për këtë agresion kundër Jemenit, pasi nuk ka pasur asnjë kërcënim për transportin ndërkombëtar në Detin e Kuq dhe Detin Arabik. Sulmet kanë goditur dhe do të vazhdojnë të godasin anijet izraelite ose ato që drejtohen në portet e Palestinës së pushtuar”, shkruan Mohammed Abdulsalam në “X”.

Abdulsalam shtoi se SHBA dhe Britania e Madhe ishin “gabim” kur menduan se sulmet “do ta pengonin Jemenin nga mbështetja e Palestinës dhe Gazës”.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top