Nuk ka shkuar ende te Real, Mbappé projekton lëvizjen e ardhmshe: “Nëse shkoj në Itali, do jetë për Milan”

Kylian Mbappé i dërgon mesazhe dashurie Milan, ende pa u bashkuar me klubin e tij të ri, Real Madrid. Kampioni francez, i cili kurrë nuk e ka fshehur pasionin e tij për ngjyrat kuqezi, foli për të ardhmen e tij, duke mos përjashtuar një kalim në Serie A: “Futbolli italian? Asnjëherë nuk e di se çfarë mund të ndodhë – ishin fjalët e tij me rastin e European Global Soccer Awards –. Gjithmonë kam thënë që nëse një ditë do të shkoj në Itali, do të shkoj te Milan”.

“Si fëmijë kam qenë një tifoz i madh i Milan dhe gjithmonë kam ndjekur Serie A, çdo ndeshje të Milan – shpjegoi për Sky tashmë ish-lojtari i PSG, që do të veshë fanellën e Real Madrid nga sezoni i ardhshëm -. E gjithë familja ime është tifoz e madhe e Milan!”.

Në fund, një falenderim për PSG, klub nga i cili largohet në pritje të zyrtarizimit te Real Madrid: “Dua të falënderoj të gjithë njerëzit që punojnë atje, ishte një mundësi fantastike. Kam kaluar shtatë vjet në këtë klub, ka trofe dhe gola, por në fund të fundit, kanë më shumë rëndësi marrëdhëniet që krijohen me njerëzit”, e mbylli Mbappé.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top