Një tërmet me magnitudë 3.3 ballë i Shkallës Rihter ka goditur Malin e Zi

Sipas Qendrës Sizmologjike Europiano-Mesdhetare, një tërmet me magnitudë prej 3.3 ballë të Shkallës Rihter ka goditur Malin e Zi.

Mësohet se epiqendra e tërmetit ishte 5 kilometra në perëndim të Podhumit në komunën e Tuzit dhe kishte një thellësi prej 15 kilometrave.

Fatmirësisht, nuk raportohet për të lënduar apo dëme materiale.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top