Nisin reshjet e para të dëborës në Kukës dhe Kolonjë

Që prej ditës së shtunë, vendi ynë është përfshirë nga moti i keq me reshje të dendura shiu. Sakaq ka patur edhe një ulje të ndjeshme të temperaturave.

Por në Kukës ka rënë dëbora e parë. Sic shihet majat e maleve në Kukës janë zbardhur nga dëbora.

Por jo vetëm në Kukës, pasi reshjet e para të dëborës kanë rënë edhe në Gramoz të Kolonjës.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top