Nga 10 vite burg Klodian Zoto e Mirel Mërtiri për inceneratorin e Elbasanit, përfitojnë nga gjykimi i shkurtuar

Klodian Zoto dhe Mirel Mërtiri janë shpallur fajtori nga Gjykata e Posaçme për inceneratorin e Elbasanit. Mësohet se GJKKO ka vendosur që Mirel Mërtiri të dënohet me 10 vite burg, por nga gjykimi i shkurtuar, ai përfiton ulje prej 3.2 vitesh burg.

Po ashtu dhe Klodian Zoto është dënuar me 10 vite burg nga GJKKO, por me gjykimin e shkurtuar, nga dënimi i Zotos janë ulur 3.2 vite burg. Si Zoto ashtu dhe Mërtiri ndodhen në kërkim nga drejtësia shqiptare.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top