Netanyahu thirrje palestinezëve: Largohuni nga veriu i Gazës, ne nuk do të ndalemi

 

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu duke folur me ushtarët, u bëri thirrje përsëri civilëve palestinezë që të largohen nga veriu i Gazës – një thirrje që grupet humanitare kanë thënë vazhdimisht se nuk është realiste.

“Asgjë nuk do të na ndalojë,” tha Netanyahu, shkruan Al Jazeera.

“U bëj thirrje të pa përfshirëve: Dilni jashtë. Dilni, lëvizni në jug, sepse ne nuk do të ndalemi në aktivitetin tonë për të eliminuar terroristët e Hamasit”, tha Netanyahu.

“Ne do të ecim përpara. Ne do të përparojmë dhe do të fitojmë dhe do ta bëjmë këtë me ndihmën e Zotit dhe me ndihmën e luftëtarëve tanë heroikë.”, shtoi kryeministri i Izraelit.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top