Në Paris nuk u bë kurrë idhull, Messi kontestohet nga tifozët pas humbjes së PSG: në Barcelonë e presin

Marrëdhënia mes Lionel Messi dhe PSG është në nivelin më të ulët historik. Një divorc në fund të sezonit, në këtë pikë, nuk është aspak i pamundur. Eliminimi në 1/8 e Champions përkeqësoi bashkëjetesën mes yjeve të klubit parisien. E humbja në shtëpi në Ligue 1 ndaj Rennes, sado pa dhimbje në renditje, është sinjali i qartë se dicka në mekanizëm është thyer. Trajneri Galtier është i destinuar të shkarkohet për shkak se nuk ka qenë në gjendje të përballojë një dhomë zhveshjeje që është gjithnjë e më e ngjashme me një fuçi baruti. Por Lionel Messi, zakonisht më pak në sy të stuhisë se disa nga shokët e tij të skuadrës, këtë herë u shënjestrua nga tifozët që e fishkëllyen.

Kontrata e Pleshtit është gati të skadojë në qershor. E optimizmi i muajve të fundit te drejtuesit e PSG për rinovimin po zbehet. Ditët e fundit është folur për një sherr të fortë mes Messi dhe Galtier, me argjentinasin që braktisi edhe stërvitjen. Thashethemet e merkatos, ndërkohë, po bëhen gjithnjë e më këmbëngulëse. Kampioni i botës argjentinas është i ndarë në dy fronte. Barcelona do ta përqafonte menjëherë Pleshtin, por thesari i ofruar nga Arabia Saudite nuk mund të anashkalohet.

Shifrat që qarkullojnë janë astronomike, 600 milionë euro nga sauditët për 2 vite kontratë. E megjithatë, situata e Lionel Messi nuk kaloi pa u vënë re në Barcelonë. E pas fitores në El Clasico ndaj Real, Sergi Roberto u zbërthye: “Nuk është bukur që një lojtar i tillë të trajtohet kështu. Ai është një futbollist spektakolar. Nuk duam të flasim shumë… por kush nuk është gati për kthimin e Leos? Ne lojtarët po e presim me krahë hapur”.

Real Madrid e Barça nuk mund të përdorin më El Clasico për të sponsorizuar sfidat mes tyre

Milan blindon Maignan e mendon për të ardhmen: rinovim deri në 2028

Shpëton Broja, Pochettino i bën dalje 15 lojtarëve te Chelsea: ja kush do të ndryshojë fanellë

Sevilla ekspert si klub, Mourinho rekordmen si trajner: në Budaspet luhet me “autobus” e me “veteranë”

FOTO/ Vendosi dygolëshi i Mauro Icardi, ‘digjet’ Stambolli: Galatasaray 23 herë kampion i Turqisë

Sfidon Mou e “injoron” Romën, Mendilibar: “E përgatis këtë finale si çdo ndeshje tjetër”

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top