Në Napoli mbërrin menaxheri, Osimhen rinovon: AdL i thotë jo 130 milionë eurove të Al Hilal

Aurelio De Laurentiis ka thënë tashmë përfundimisht jo. 130 milionë eurot të ofruara nga arabët e Al Hilal për Osimhen janë refuzuar nga presidenti i Napolit. Në të vërtetë, sulmuesi nigerian është afër rinovimit të kontratës. Osimhen do të zgjasë marrëdhënien me klubin napolitan deri në vitin 2027, me një pagë që do të arrijë në 7 milionë euro në sezon. Njoftimi duket se është i afërt, madje pritet në këtë pjesë të dytë të përgatitjes verore. Napoli, në fakt, është zhvendosur nga Dimaro, në Trentino, në Castel di Sangro, në Abruzzo. Pikërisht aty mbërriti menaxheri i tij Roberto Calenda, gati për të përmbyllur gjithçka.

Sipas raportimeve të Il Mattino, presidentit të Napolit nuk i bëri aspak përshtypje oferta saudite. Në këtë pikë, Adl qëndroi i vendosur në pozicionin e tij. Kampionët e Italisë nuk kanë ndërmend të ndajnë rrugët me qendërsulmuesin e tyre. Napoli, vetëm përballë një shifre afër 200 milionë euro, është i gatshëm të negociojë. Një shifër monstruoze, e pa prekshme as nga arabët dhe madje PSG, që e ka zgjedhur Osimhen si zëvendësues të mundshëm të Mbappé.

Nga ana tjetër, vetë nigeriani nuk ka shfaqur asnjëherë shenja pakënaqësie përballë hipotezës për të vazhduar me fanellën napolitane. Në të vërtetë, angazhimi i tij i vazhdueshëm është dëshmi e një lidhjeje të fortë me fanellën, që ka çuar në gjetjen e një marrëveshjeje në parim për atë zgjatje të kontratës e cila në këtë pikë do të ratifikohet në ditët në vijim.

 

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top