Sërish tensione në Kuvendin e Kosovës, Konjufca goditet me shishe uji

Në Kuvendin e Kosovës ka pasur sërish tensione mes deputetëve të Partisë Demokratike të Kosovës në opozitë, dhe të partisë në pushtet, Lëvizjes Vetëvendosje.

Opozita ka tentuar që të parandalojë mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme që u thirr nga 41 deputetë.

Fillimisht ata kanë bllokuar foltoren, teksa Kuvendi miratoi Projektligjin për çmimet e produkteve medicinale. Pas votimit, pati shtyrje mes deputetëve të mbledhur pranë foltores.

Po ashtu, ka pasur edhe sulme ndaj kryetarit të kuvendit, Glauk Konjufca, i cili u është goditur me shishe uji.

Në Kuvendin e Kosovës ka pasur sërish tensione mes deputetëve të Partisë Demokratike të Kosovës në opozitë, dhe të partisë në pushtet, Lëvizjes Vetëvendosje.

Opozita ka tentuar që të parandalojë mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme që u thirr nga 41 deputetë.

Fillimisht ata kanë bllokuar foltoren, teksa Kuvendi miratoi Projektligjin për çmimet e produkteve medicinale. Pas votimit, pati shtyrje mes deputetëve të mbledhur pranë foltores.

Po ashtu, ka pasur edhe sulme ndaj kryetarit të kuvendit, Glauk Konjufca, i cili u është goditur me shishe uji.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top