Ndahet nga jeta ish-drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit

Fadil Canaj, ish-drejtori i Përgjithshëm i Policisë se Shtetit, është ndarë nga jeta në moshën 72-vjeçare. Lajmi është bërë i ditur sot.

Mësohet se në 40 vjet karriere ne Policinë e shtetit, Fadil Canaj ka mbajtur detyra te ndryshime si: Shef i Policisë Durrës, drejtor i policisë Tiranë, Drejtor i përgjithshëm, zv ministër i Brendshëm dhe shef kabineti i disa ministrave në vitet 2000-2005.

Mësohet se të dielën më 6 Gusht 2023 do te behën homazhe pranë Drejtorisë se Përgjithshme nga ora 10-12.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top