Ndahet nga jeta Dumbledore, ylli i Harry Potter

Ndahet nga jeta Dumbledore. Aktori irlandez Sir Michael Gambon ka ndërruar jetë në moshën 82-vjeçare. Lajmin e bëri të ditur familja e tij.

Një deklaratë në emër të gruas, Lady Gambon dhe djalit Fergus Gambon, e lëshuar nga publicisti Clair Dobbs, tha: “Jemi të shkatërruar për të njoftuar humbjen e Sir Michael Gambon.

“Burri dhe babai i dashur, Michael vdiq në paqe në spital, nëmomentet e fundit pranë kishte gruan e tij Anne dhe djalin Fergus, pas një periudhe pneumonie. Michael ishte 82 vjeç.

“Ne kërkojmë që të respektoni privatësinë tonë në këtë kohë të dhimbshme dhe ju falënderojmë për mesazhet.”

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top