“Nalnu bre nalnu”, filmimet e plota të përleshjeve në parlamentin e Kosovës

“Nalnu bre nalnu”, është thirrja që dikush dëgjohet gjatë sherrit me grushta dhe shqelma në Kuvendin e Kosovës gjatë kohës që Albin Kurti po fliste. Ndërkohë që deputetët e opozitës nisën të grushtojnë dhe t’i afrohen Kurtit, ndërhyn kryeparlamentari Glauk konjufca duke thirrur policinë brenda Kuvendit.

VIDEO E PLOTË:

 

Më herët Ganimete Musliu kishte vendosur një foto para foltores kur fliste Albin Kurti, ndërkohë që zv.kryeministri Besnik Bislimi është çuar nga karrigia e tij dhe ka grisur fotografinë.

Pas kësaj është ngritur në këmbë deputeti i PDK Mergim Lushtaku i cili ka hedhur ujë në drejtim të Kurtit dhe Besnik Bislimit.

Bislimi i është kundërpërgjigjur duke e gjuajtur me shishe Lushtakun, më pas është përfshirë edhe Hekuran Murati e Hajdar Beqa, ku edhe situata është përshkallëzuar dhe kanë ndërhyrë sigurimi i Kuvendit.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top