Moti i keq, probleme edhe në disa rrugë të Kukësit

Qarku i Kukësit është përfshire nga reshje shiu me intensitet mesatar. Deri më tani, bazuar në informacionet e marra nga terreni, rrugët nacionale janë të qarkullueshme normalisht.

Ka rënie gurësh në disa segmente, por nga subjektet kontraktore është punuar për pastrimin dhe mbajtjen funksionale të tyre. Në Kukës, Has dhe Tropojë nuk ka problematike emergjente.

Furnizimi me energji elektrike është normal në të gjithë territorin e qarkut Kukës, përveç Njësisë Administrative Golaj bashkia Has dhe fshatrat Zogaj, Kam, Kepenek dhe Çorraj Njësia Administrative Bytyq bashkia Tropojë. Sa i përket furnizimit me ujë të pijshëm, vijon normalisht.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top