Mjegulla e dendur pushton rrethin e Krujës, në Rinas shtyhen fluturimet

Reshjet e shiut ja ka lënë vendin mjegullës së dendur në të gjithë rrethin e Krujës nga Thumana e deri në afërsi të Vorës është zgjuar nen petkun e një mjegulle të dendur, e cila krijon mjaft vështirësi në lëvizje.

Të gjithë personat që udhëtojnë nga veriu për në Rinas, Tiranë apo anasjelltas duhet të tregojnë kujdes, pasi dendësia e mjegullës ka krijuar probleme me shikueshmnërinë.

Probleme ka sjellë mjegulla edhe probleme në uljen e avionëve, ku siç shihet përmes këtyre fotove të shkëputura nga Flight Radar, tre avionë nuk janë ulur ende për shkak të mjegullës të dendur. Gjithashtu disa fluturime janë shtyrë dhe disa janë vonuar.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top