Mirela Bogdani zgjidhet kryetare e re e KLP, zëvendësoi Alfred Ballën

Mirela Bogdani është zgjedhur kryetare e re e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, e cila zëvendësoi në këtë post Alfred Ballën, i cili u shkarkua nga Komisioni i Posaçëm i Apelimit.

Pasi prezantoi platformën e saj dhe iu përgjigj pyetjeve të anëtarëve të KLP, në fund të gjithë vlerësuan kandidaturën e saj. Ajo mori 10 vota.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top